اردیبهشت ۱, ۱۴۰۳

چارلز لکلرک ناراضی از سریعترین دور تعیین خط لاس وگاس

چارلز لکلرک در گرندپری لاس وگاس

چارلز لکلرک با وجود کسب پول پوزیشن گرندپری لاس وگاس دور سریع خوبی را پشت سر نگذاشته است.

در یک پایان جذاب برای تعیین خط گرندپری جدید لاس وگاس، زمانی که کارلوس ساینز نتوانست هم تیمی خود را شکست دهد و مکس ورستپن از ردبول در آخرین دور سریع خود سریع نبود، لکلرک به بیست و سومین پول پوزیشن دوران حرفه ای خود در فرمول را کسب کرد.

لکلرک با زمان 1 دقیقه و 32.726 ثانیه هم تیمی خود یعنی کارلوس ساینز را تنها با اختلاف 0.044 ثانیه شکست داد  اگرچه گفتنی است که این راننده اسپانیایی به دلیل استفاده از قطعات جدید پاوریونیت خود پس از آسیب خودرو اش در اثر ضربه به موتور که بر اثر برخورد دریچه فاضلاب شهری با کف خودروی او ، یک پنالتی ده رده ای دریافت کرد و به رتبه دوازدهم سقوط  کرد.

اما چارلز لکلرک در مورد عملکرد خود ضعیف گفت که با توجه به شرایط پیست و دور سریعش او باید بیش از آنچه که ثبت کرد سریعتر می بود
لکلرک گفت: “بدیهی است که این یک رویداد باورنکردنی است و شروع کردن از جایگاه اول برای فردا عالی است.
با این حال، کمی از دورهایم در Q3 ناامید شدم.
او ادامه داد: فکر می‌کنم بهترین دور من در Q2 بود که باید با توجه به شرایط بیش از 0.05 ثانیه از آن سریعتر می بودم. اما به هر حال شکایتی از آن ندارم

چارلز لکلرک در گرندپری لاس وگاس

با اعمال پنالتی ساینز و پایین رفتن او تا رده 12، ورستپن با فاصله 0.378 از لکلرک کار خود را به پایان رساند و ردیف جلو را تکمیل کرد.
در طول فصل 2023، خودروی ردبول ثابت کرده است که در یک دور قابل شکست است، اما اغلب در سرعت مسابقه ای یک گام از بقیه جلوتر است.
چارلز لکلرک افزود: اکنون تمرکز کامل روی فردا است تا همه چیز را در مسابقه کنار هم بگذاریم.
“معمولاً اینجا جایی است که ما میتوانیم خوب باشیم، بنابراین امیدوارم بتوانیم همه چیز را کنار هم بگذاریم و در اینجا برنده شویم.”

مکس ورستپن در گرندپری لاس وگاس

مکس ورستپن نیز اضافه کرد: “آن بیرون کاملاً سرد است. کاملاً لغزنده است. و البته که در یک مسیر خیابانی نیز هستید، سعی می کنید تا جایی که می توانید به دیوارها نزدیک شوید. اما این همیشه خیلی ساده نیست. من فکر می‌کنم که ما امروز به حداکثر عملکرد خودرو دست یافتیم. فکر می‌کنم در تمام آخر هفته تا کنون عملکرد خوبی در یک دور نداشته ایم و این نیز در تعیین خط امشب کاملاً واضح بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *