تیر ۲۷, ۱۴۰۳

فرناندو آلونسو معتقد است که استون مارتین نسبت به رقبای خود 2 تا 3 دهم ثانیه کندتر است!

فرناندو آلونسو راننده تیم استون مارتین علیرغم عملکرد نسبتا خوب این تیم در گرندپری عربستان معتقد است که این تیم در مقایسه با تیم های مرسدس و مکلارن 2 تا 3 دهم ثانیه کندتر است.

در افتتاحیه فصل در بحرین، فرناندو آلونسو  در تعیین خط به مقام ششم رسید اما پس از عملکرد خودروی استون مارتین نسبت به رقبا در مسابقه به رده نهم سقوط کرد و با 74 ثانیه اختلاف با مکس ورستپن برنده مسابقه از خط پایان گذر کرد.

آلونسو در جده امیدوارانه تر عملکرد و در تعیین خط به رده چهارم دست یافت، اما به زودی جایگاه خود را به مک لارن اسکار پیاستری داد.

او سپس در مدت زمان مسابقه در جایگاه پنجم باقی ماند و با موفقیت در مقابل مرسدس جورج راسل ایستادگی کرد و این بار با 35 ثانیه اختلاف در پشت سر ورستپن کار خود را تمام کرد. بعد از یک مسابقه ناامید کننده در بحرین، آلونسو پذیرفت که جده یک گام به جلو است.

فرناندو آلونسو راننده استون مارتین

او در مصاحبه با motorsport.com گفت: فکر می کنم این یک مسابقه بهتر بود. ما یک قسمت جدید را در روز جمعه معرفی کردیم که واقعا خوب کار کرد. و فکر می کنم از نظر عملکرد یک گام به جلو برداشتیم.

“اما ما هنوز شاید دو یا سه دهم نسبت به مک لارن و مرسدس از دست بدهیم، ما همیشه به دنبال چنین عملکردی خواهیم بود. فصل جالبی در پیش رو است و به نظرم چالش های زیادی روبروی تیم ها قرار دارد.”

وی افزود: از نتیجه مسابقه خوشحالم، در مقابل مرسدس، مک لارن و فراری. این حداکثر عملکردی است که فکر می کنم در حال حاضر می توانیم از خود نشان دهیم.

“ما در مسابقه دیدیم که هنوز دو یا سه دهم نسبت به مرسدس و مکلارن زمان از دست می دهیم، شاید در مقایسه با ردبول و فراری این اختلاف کمی بیشتر هم باشد. در حالی که در مرحله تعیین خط ما بسیار نزدیک به نظر می رسیم. بنابراین بله، ما باید بر روی سرعت مسابقه کار کنیم.”

فرناندو آلونسو اعتراف کرد که انتظار نداشت بتواند جلوتر از راسل بماند و معتقد بود که W15 سرعت بهتری دارد.

او می‌گوید: این استرس‌زا بود، زیرا من فشار می‌دادم و اسکار داشت دور می شد و جرج به طور قابل توجهی سریعتر بود، بنابراین من فکر می کردم، راه طولانی ای در پیش است.

فرناندو آلونسو معتقد است مرسدس در حال حاضر تیم سریعتری است

“در تمرین ها ما معمولاً 9 یا 10 دور برای شبیه سازی سرعت مسابقه ای انجام می دهیم. بنابراین فرض کنید انجام 42 دور از نظر سن لاستیک یک شرایط ناشناخته بود. بنابراین بله، من فقط مطمئن شدم که استراتژی هنوز یک توقف خواهد بود. و ما برنامه را تغییر ندادیم.”

مایک کراک، مدیر تیم استون مارتین گفت که هنوز خیلی زود است که تصویر واضحی از جایگاه این تیم در ترتیب رده بندی خودرو ها داشته باشیم.

او گفت: فکر می‌کنم به جرات می‌توان گفت که سرعت بهتری نسبت به بحرین داشتیم. اما ما همچنان تصمیم گرفتیم که بعد از این دو مسابقه باید چند مسابقه دیگر هم صبر کنیم تا ببینیم واقعاً کجا هستیم. بنابراین من فکر می‌کنم وقتی از ملبورن برمی‌گردیم، تصویر خوبی از موقعیت تیم خواهیم داشت.

او در پاسخ به این سوال که آیا عملکرد جده مختص پیست است یا مربوط به به روزرسانی های خودرو، گفت: “فکر می کنم هر دو. زیرا در تمرین ها مشخص شد دیگران فاصله داریم. سپس ما سعی کردیم کمی ماشین را تغییر دهیم، تغییرات برای مدیریت لاستیک ها مفید بودند و ما سود خوبی کردیم.”

فرناندو آلونسو:مکلارن تیم سریعی است

و پس از آن مشخص شد، سرعت با هر دور در حال بهبود است. هنگامی که شما چسبندگی بالایی داشته باشید و مدیریت لاستیک خوب هم چاشنی آن سود، مسابقه بسیار آسان خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *