تیر ۲۴, ۱۴۰۳

آیا فرمول یک در آخر هفته اسپانیا به سنت دو فصل اخیر باز میگردد ؟

در جایزه بزرگ اسپانیا، به نظر می رسد ردبول آماده است تا پس از چند آخر هفته سخت دوباره به روند سابق بازگردد

فصل ۲۰۲۴ فرمول یک، در مسابقات اخیر تبدیل به یک رقابت مهیج شده است زیرا چند تیم برای برد تلاش می‌کنند اما ردبول مایل است دوباره تسلط خود را در پیست هایی که بسیار مناسب ماشینش است، بدست آورد.

مکلارن و فراری هر دو از زمان ارتقاء خود در میامی و ایمولا فاصله خود را با ردبول کم کرده بودند. و در کانادا، مرسدس بنز به رقابت پیوست تا آن را به یک نبرد چهار تیمه تبدیل کند.

در طول چهار مسابقه گذشته، اختلاف تایم نفر اول و دوم هر دفعه کمتر از قبل بوده است تا در کانادا که فاصله دو نفر اول صفر ثانیه بود!

اما نکته این است که چهار مسابقه گذشته در فرمول یک همگی در پیست هایی بود که به عبارتی پاشنه آشیل RB20 بودند.

خودروی فرمول یک

به گزارش motorsport.com هر دو راننده ردبول به وضوح با رفتار سرکش ماشین دست و پنجه نرم می کردند به خصوص برای سرجیو پرز.

اما ورستپن همچنان دو مسابقه از چهار مسابقه گذشته را برد، که می‌تواند نشانه‌ای بر برد وی در پیست‌های سنتی بارسلونا، اتریش و سیلورستون باشد.

چارلز لکلرک قبلاً گفته بود که قدرت ردبول در پیست هایی مانند بارسلونا بیشتر قابل مشاهده خواهد بود و جرج راسل نیز حرف او را تأیید کرد.

ردبول مطمئن است که در اسپانیا می‌تواند باری دیگر قدرت نمایی کند!

هلموت مارکو، مشاور تیم ردبول، به موتور اسپرت گفت: بارسلونا یک پیست مناسب است و بنابراین به ما نشان می‌دهد که چه چیزی برای اتریش، سیلورستون و غیره در راه است. ما فکر می‌کنیم که بارسلونا باید برای ما خوب باشد.

کریستین هورنر نیز حرف های هلموت را تایید کرد و به این پیست خوش بین بود.

به عقیده هورنر، مکلارن می‌تواند جدی ترین رقیب آنها در اسپانیا باشد، زیرا ماشین مکلارن در پیست های سریع بسیار عملکرد خوبی دارد.

خودروی فرمول یک فراری

اسکار پیاستری گفت: “من فکر می کنم هنوز می توانیم امید داشته باشیم، من نمی گویم که ما در سرعت بالا ضعیف هستیم، فقط موضوع این است که دیگران احتمالاً کمی سریع‌تر باشند.من کاملاً مطمئن هستم که نزدیک ردبول خواهیم بود.همچنین فراری در کانادا نشان داد با یک تنظیمات اشتباه چقد می‌توانند سینوسی عمل کند.”

آخر هفته کابوس‌آمیز تیم ایتالیایی در روز یکشنبه نیز ادامه یافت و لکلرک و ساینز هر دو از مسابقه کناره گیری کردند.

اما مطمانا فراری و فرد واسور دیگر اجازه نمی‌دهند که این اتفاق بار دیگر رخ دهد.

فرد واسور گفت: “مطمانا در ادامه آخر هفته‌های خوب و آخر هفته‌های بدی خواهیم داشت، اما آنچه مهم است این است که همین رویکرد را حفظ کنیم، به توسعه ادامه دهیم، به رفع مشکلات بپردازیم و انگیزه مان کم نشود.ما بعد از یک آخر هفته خوب قهرمان جهان نیستیم و بعد از یک آخر هفته سخت به جایی نمی رسیم.”

مرسدس شاید با بزرگ‌ترین آخر هفته خود تا اینجای فصل روبرو باشد، زیرا می‌خواهد تایید کند که آیا بال جلوی جدیدش می‌تواند دستاوردهای مشابهی را در نوع کاملاً متفاوتی از پیست داشته باشد یا نه.

جرج راسل پس از رقابت برای پیروزی در مونترال گفت: من واقعا فکر میکنم مسیر ما درست است. ما می توانیم با مک لارن رقابت کنیم، باید امیدوار باشیم که بتوانیم به مکس نیز فشار آوریم و همچنین فراری رقیب جدی ای است.”

خودروی فرمول یک مرسدس

مدیر تیم مرسدس توتو ولف افزود: از ایمولا، ما گام های درستی برداشته ایم و قطعاتی را روی ماشین قرار داده ایم که کار می کنند.ما بخش‌های جدیدی در بارسلونا داریم که باید به ما کمک کند، بنابراین من بسیار امیدوارم که بتوانیم این مسیر مثبت را ادامه دهیم.

هنگامی که از نوریس در مورد افزایش سرعت مرسدس بنز پرسیده شد، گفت: اگر آنها در چند مسابقه بعدی نیز سریعتر باشند و به به جمع فراری، ردبول و ما بپیوندند، آنگاه باید از آنها ترسید.

اکنون احتمالاً هشت خودرو در فرمول یک وجود خواهد داشت که با یکدیگر رقابت می‌کنند، بنابراین برای ما و همه تماشاگران هیجان انگیز است.

خودروی فرمول یک مکلارن

تیم های بالای جدول فرمول یک یعنی فراری، مک لارن و مرسدس همگی در مسیر پیشرفت هستند که باید دید تا کجا ادامه خواهد داشت.

با این حال، سوال بزرگ این است که آیا ردبول مقابل همه آنها خواهد بود یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *