تیر ۲۴, ۱۴۰۳

بررسی انتخاب های کارلوس ساینز برای فصول آینده،آئودی یا ویلیامز؟

کارلوس ساینز در پایان فصل جاری از فراری جدا خواهد شد و صندلی خود را به لوییس همیلتون خواهد داد. اما در هفته های اخیر شایعات پیرامون تیم های انتخابی این راننده اسپانیایی بسیار شدت گرفته اند. اکنون تمامی افراد در پدوک فرمول یک باور دارند که این راننده اسپانیایی تنها دو انتخاب خواهد داشت. ویلیامز کهنه کار و یا آئودی تازه وارد.

اکنون سایت motorsport.com با ارائه حدس و گمان های نویسندگان خود درباره آینده کارلوس ساینز،پیس نمایش و دیدگاهی را درباره آینده این راننده اسپانیایی ارائه کرده است.

کارلوس ساینز اسپانیایی
اولگ کارپوف: ساینز به آئودی خواهد پیوست و کمپانی آلمانی تیمی پیرامون او خواهد ساخت

“از نظر من این راننده به آئودی خواهد پیوست. شایعات حاکی از آن هستند که آئودی در فصل 2026 قدرتمند ظاهر خواهد شد و یک تیم سطح پایین نخواهد بود. اما به هر حال ساینز و اطرافیانش بهتر از هر کس می دانند که انتخابشان کدام تیم خواهد بود.”

“هر تیمی حول یک راننده ساخته شده است. ردبول تیم خود را حول مکس ورستپن ساخته است. فراری نیز با لوییس همیلتون و چارلز لکلرک ادامه خواهد داد. مکلارن نیز جایی برای ساینز نخواهد داشت زیرا این تیم برای سالیان طولانی بر حول لندو نوریس و مکلارن خواهد چرخید.”

مرسدس اما کمی متفاوت است. توتو ولف هنوز به جورج راسل اطمینان کامل ندارد.  اما یک راننده آینده دار و به شدت جوان یعنی کیمی آنتونلی را در اختیار خواهند داشت. ساینز نیز یکی از افراد بدشانسی بود که همزمان با مکس ورستپن در ردبول ظاهر شد و این باعث شد تا او از ردبول خارج شود و مسیر خود را طی کند.”

آئودی انتخابی برای کارلوس ساینز

“بنابراین ساینز از گذشته تابحال تیمی را نداشته است که تماما پشتیبان او باشد. پس چه انتخابی بهتر از آئودی که همه چیز را برای متقاعد کردن ساینز در اختیار دارد؟”

یوان گیل: ویلیامز هنوز هم گزینه بهتری است.

درست است که ارتباط آئودی با پدر ساینز شاید یک مشوق باشد اما باید به ویلیامز نیز توجه کرد. از هنگامی که مدیر استراتژی سابق مرسدس یعنی جیمز ولز به این تیم پیوسته است انقلابی بزرگ در این تیم در حال رخ دادن است. ولز در تلاش است تا افراد سرشناس را به خدمت بگیرد. مشکلات ریشه ایس تیم را حل کند و خود را از انتهای جدول بیرون بکشد. از جمله کسانی که به ویلیامز پیوسته اند می توان به پت فرای کهنه کار اشاره کرد.

در سال جاری تیم انگلیسی با مشکلات زیادی اعم از کمبود شاسی جایگزین دسن و پنجه نرم می کرد که این می تواند نشانه ای از فشار بسیار بر روی تیم باشد. فشاری که ولز برای حرکت در جهت مثبت ایجاد کرده است. نکته دیگر اینکه آئودی در فصل 2026 با واحد نیرو و پیشرانه خود وارد کار خواهد شد اما از سوی دیگر موتور مرسدس ویلیامز و شایعات قدرتمند بود آن می تواند ساینز را وسوسه کند.

ویلیامز دیگر انتخاب کارلوس ساینز

با نگاهی به ساده شرایط فعلی ساوبر نیز میتوان دریافت که آئودی برای ترمیم مشکلات این تیم کار ساده ای نخواهد داشت. خودروی این تیم هر هفته با مشکلات زیادی روبرو می شود و رانندگان از قبل می دانند که حرفی برای گفتن ندارند. بنابراین ساینز با توجه به آنکه باید هرچه سریعتر تصمیم خود را بگیرد ولیلامز در آینده شانس و گزینه بسیار بهترذی خواهند بود.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *