تیر ۲۳, ۱۴۰۳

لوییس همیلتون:شرایطی که در پیست بارسلونا ایجاد شده،رقابت را سخت می کند

لوییس همیلتون اشاره دارد که تصمیم برای کوتاه کردن منطقه دی آر اس در پیست کاتالونیا سبقت را برای رانندگان سخت‌ تر کرده است.

نقطه فعال سازی منطقه دی آر اس در مسیر مستقیمی خط شروع و پایان نسبت به سال گذشته ١٠٠ متر دور تر برده شده است.

با این حال، او با سبقتی که توتو ولف آن را یکی از بهترین سبقت هایی که دیده بود توصیف می کند، توانست کارلوس ساینز را در پیچ یک و دو پشت سر بگذارد.

لوییس همیلتون در صحبت با صفحه رسمی فرمول یک گفت:
آنها منطقه دی آر اس را کوتاه کردند، بنابراین دنبال کردن راننده جلویی تا رسیدن به پیچ چندان آسان نبود. من واقعا باید هر چه زودتر این حرکت را انجام می دادم و گرنه سبقت ممکن نبود.

او به سمت داخل حرکت کرد، اما داخل رو کاملا نپوشاند، من هم به سمت داخل رفتم. بین ما فاصله کمی بود، او سعی کرد بیرون را نگه دارد و در مسیر پیست بماند، من کمی فضا برایش گذاشتم، اما مقداری فضا کم بود.

فیا اوایل سال گذشته کوتاه کردن مناطق دی آر اس در برخی از پیست‌ ها را آزمایش کرد اما به دنبال شکایت برخی از رانندگان این کار را متوقف کرد.

در سومین سال از قوانین فعلی فرمول یک، رانندگان هشدار داند که رسیدن و نزدیک شدن به سایر خودرو ها با قوانین و اصلاحاتی که به وجود می آورند، سخت تر می شود.

لندو نوریس گفت که این مانع از حمله او به جورج راسل پس از عبور مکس ورستپن از راسل شد.

نوریس گفت :
هوای کثیف زیادی وجود داشت. در سه دور اول یک استینت، می‌ توانید به راننده جلویی حمله کنید زیرا لاستیک‌ ها بسیار خوب و مناسب هستند.

در ابتدای استینت اول، من شرایط خوبی داشتم و می‌ توانستم رقابت کنم، اما این فرصتی بود که مکس برای عبور از جورج از آن استفاده کرد و او این کار را انجام داد.

بعد از آن، لاستیک‌ ها خیلی داغ شدند، شما نمی‌ توانید فشار بیاورید و در خطوط و ریسینگ لاین های مختلف رانندگی کنید و نمی‌ توانید از هوای کثیف خارج شوید.

در نتیجه هیچ کار دیگری نمی توانستم انجام دهم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *