تیر ۲۲, ۱۴۰۳

توتو ولف:تا ماشین خوب نداشته باشیم نه با ورستپن مذاکره می کنیم نه آنتونلی!

توتو ولف خبر هایی را که مرسدس قبلا کیمی آنتونلی را به عنوان جانشین لوییس همیلتون انتخاب کرده است را تکذیب کرد.

توتو ولف، مدیر تیم مرسدس می‌ گوید که برای انتخاب جایگزین لوییس همیلتون برای سال آینده، تا جای ممکن صبر خواهد کرد.

این تیم آلمانی در حال بررسی این موضوع است که آیا آندره آ کیمی آنتونلی را در کنار جورج راسل قرار دهد یا به تلاش خود برای جذب مکس ورستپن قهرمان سه دوره فرمول یک که تا سال ٢٠٢٨ با ردبول قرارداد دارد ادامه دهد. اما ورستپن می تواند قبل از آن زمان با جریانات نبرد قدرت داخلی تیم را ترک کند.

ولف قبلا گفته بود که به جای تلاش برای قول و وعده دادن به مکس ورستپن ، تمرکز تیم مستقر در براکلی باید روی بهبود سرعت و برطرف کردن مشکلات ماشین W15 باشند. چرا که با بهبود عملکرد، رانندگان خوب به طور خودکار جذب می شوند.

با وجود عملکرد مرسدس در چند مسابقه ابتدای فصل، که برخی گمان می کردند سال سختی برای مرسدس در پیش خواهد بود، سکوهای پشت سر هم در کانادا و اسپانیا این امید را ایجاد کردند که تیم بالاخره به پیشرفت و بهتر شدن نزدیک شده است.

ولف در پاسخ به این سوال که آیا عملکرد مرسدس در دو مسابقه گذشته برای متقاعد کردن ورستپن کافی است یا خیر، ولف موضع مرسدس را تکرار کرد که باید روی بهتر شدن W15 تمرکز کنند.

او گفت :

ما باید به پیشرفت خود ادامه دهیم و به خودمان نگاه کنیم، مهم تر از همه راننده هایمان لوییس و جورج.

ما فقط باید بهتر شویم و امیدواریم توانایی خود را برای رفتن به سکو را تثبیت کنیم و در شرایط مناسب بتوانیم در مسابقه پیروز شویم و بعد رانندگان خوب می خواهند که به تیم بیایند.

با این حال، ولف صراحتا اعلام کرد که هیچ صحبتی با ورستپن درباره فسخ قرارداد با ردبول و پیوستن به مرسدس برای سال آینده انجام نمی دهد.

ولف گفت :

نه، در حال حاضر هیچ مذاکره ای انجام نمی شود. چرا که به نظرم باید به خودمان و بهبود خودرو توجه کنیم.

در رسانه های آلمان خبر هایی مبنی بر اینکه مرسدس قبلا تصمیم گرفته است آنتونلی را که هم اکنون در اولین فصل خود در فرمول ٢ با تیم پریما به سر می برد، قرارداد ببندد، منتشر کردند.

این خبر ها به دنبال آن است که فیا اعلام کرد که به رانندگان ١٧ ساله که شرایط مشخصی را داشته باشند، مجوز حضور و رانندگی در فرمول یک را می دهد و راه را برای آنتونلی هموار می کند تا قبل از اینکه ١٨ ساله شود، فرصت رانندگی در تمرین اول یک جایزه بزرگ یا حتی اولین حضورش در جایزه بزرگ با تیمی مانند ویلیامز را داشته باشد.

با این حال، توتو ولف انکار کرد که مرسدس تصمیم خود را بر روی آنتونلی گرفته است و تاکید کرد که می‌ خواهد قبل از انتخاب جایگزین لوییس همیلتون در سال ٢٠٢۵، شرایط بازار رانندگان را بررسی کند.

ولف گفت :

هیچ تصمیمی برای راننده فصل بعد گرفته نشده است. گفتم، ما می خواهیم برای گرفتن این تصمیم تا زمانی که ممکن است، صبر کنیم زیرا چه کسی می داند بعدا چه اتفاقی می افتد.

در همین حال، کریستین هورنر، مدیر ردبول، همچنان بر ادامه حضور ورستپن در تیم برای فصل آینده و در میان صحبت‌ های متعدد در مورد پیوستن او به مرسدس تاکید کرد.

او گفت :

مکس قرار است سال آینده اینجا باشد. یعنی توتو باز هم در این باره صحبت می کند؟

وقتی به هورنر در مورد صحبت های ولف گفته شد، او افزود :

او گفت هیچ مذاکره‌ای صورت نگرفته است؟ پس آنها درباره جذب مکس ورستپن صحبت می کنند اما با خود او صحبت نمی کنند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *