تیر ۲۲, ۱۴۰۳

رسمی:الیور برمن با قراردادی چند ساله به تیم فرمول یک هاس پیوست!

الیور برمن، راننده جوان و بریتانیایی فراری، که در گرندپری عربستان سعودی بجای کارلوس ساینز پشت فرمان خودروی فراری نشسته بود با قراردادی چندین ساله به هاس پیوست. بدین ترتیب این راننده از فصل آینده به عنوان راننده تیم آمریکایی کار خود را در فرمول یک آغاز خواهد کرد.

هاس اعلام کرده است که الیور برمن، راننده رزرو فصل جاری این تیم، سال آینده برای این تیم رانندگی خواهد کرد.

این بازیکن جوان آکادمی فراری پس از اولین حضور چشمگیرش در فرمول یک در گرندپری عربستان سعودی که به کسب رتبه هفتم انجامید، مدتها بود که شایعات اورا به عنوان راننده هاس برای فصول آینده معرفی کرده بودند.

این جوان انگلیسی در مورد قرارداد خود صحبت کرد و گفت که فکر کردن به اینکه او اکنون یک راننده فرمول یک واقعی است، براسش باورنکردنی است.

او گفت: “توصیف اینکه چقدر این اتفاق برای من اهمیت دارد، سخت است. اینکه با صدای بلند بگویم که یک راننده فرمول یک هستم و برای تیم هاسم مسابقه خواهم داد، باعث افتخار من است. از اینکه از معدود افرادی هستم که توانستم به فرمول یک دست یابم بسیار خوشحالم و از آیائو کوماتسو مدیر تیم و تمامی افراد بدلیل اعتماد به من سپاسگزارم”

این راننده در فصل جاری و فصل گذشته در چندین مرحله تمرینی برای هاس شرکت کرده است و همچنین در مسابقات فرمول دو نیز پیروز شده است پس شکی وجود ندارد که این راننده پر استعداد همه چیز برای موفقیت را در اختیار دارد.

مدیر تیم، آیائو کوماتسو گفت: “این یک اتفاق هیجان انگیز است که بتوان به راننده جوانی به استعداد اولیور برمن اولین صندلی تمام وقت خود را در فرمول یک اهدا کرد. او با هدایت آکادمی رانندگان اسکودریا فراری تبدیل به یک راننده فوق‌العاده بالغ شده است و زمانی که در آخرین لحظه برای شرکت در مسابقه جایزه بزرگ عربستان سعودی دعوت شد، همگی این را با چشم خود مشاهده کردند”

“الیور برمن ثابت کرد که برای این کار بیشتر از حد آماده است، و ما شاهد این بودیم که در دو فصل گذشته او را در اتومبیل‌های هاس در جلسات تمرینی خود شرکت دادیم. ما مشتاقانه منتظریم تا او را به عنوان یک راننده بزرگ توسعه دهیم و از مزایای استعداد او، چه در داخل و چه در خارج از ماشین بهره ببریم.”

“وقتی الیور برای شرکت در تمرینات وارد تیم می شد نشان داد که مرد فوق‌العاده‌ای است و خود را عضوی از تیم می داند. اکنون ما می دانیم که رابطه طولانی مدتی میان ما خواهد بود و این یک نکته مثبت برای همه افراد تیم است.”

اکنون و با اعلام رسمی تیم هاس برمن علاوه بر شرکت در مرحله اول تمرینی در انگلستان، در مجارستان، مکزیک و ابوظبی نیز در این مراحل شرکت خواهد کرد.

با نگاهی به کارنامه الیور برمن مشحص است که او از اواخر سال 2021 عضو برنامه رانندگان جوان فراری بوده و قهرمان آن سال فرمول چهار ایتالیا شده است. در سال 2022، او قبل از صعود به فرمول دو در سال گذشته، در مجموع در مسابقات قهرمانی فرمول سه برای تیم پریما سوم شد.

او چهار برد را در راه رسیدن به مقام ششم در جدول قهرمانی به دست آورد، در حالی که امسال، پس از پیروزی در مسابقه سرعتی در اتریش در آخر هفته گذشته با تیم پریما اکنون در جدول رانندگان در رتبه چهاردهم قرار دارد.

در حالی که هاس قرارداد برمن را رسمی کرده است، هنوز تصمیم نگرفته است که چه کسی هم تیمی او برای سال 2025 خواهد بود. از جمله کسانی که به صندلی دوم هاس ارتباط دارند می توان به استبان اکون راننده فعلی آلپین که این تیم را در پایان فصل ترک خواهد کرد و ولتری بوتاس راننده ساوبر اشاره کرد.

اما از سوی دیگر کوین مگنوسن نیز در تلاش است تا با ارائه یک عملکرد خوب مدیران هاس را برای تمدید قرارداد راضی نگاه دارد.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *