تیر ۲۲, ۱۴۰۳

لوییس همیلتون:بعد از فصل ٢٠٢٢ فکر میکردم دیگر در فرمول یک برنده نمیشوم!

لوییس همیلتون، قهرمان هفت دوره فرمول یک، اولین پیروزی خود را پس از سال ٢٠٢١ و نهمین پیروزی خود در مسابقه بریتانیا را به دست آورد.

لوییس همیلتون اعتراف کرد که در روزهایی که احساس می کردم به اندازه کافی خوب نیستم، در میان عدم موفقیت در کسب پیروزی، به شیوه فوق العاده ای این ناکامی با پیروزی در مسابقه بریتانیا به اتمام رسید.

در یک مسابقه با هوای خشک همراه با باران در سیلورستون، در حالی که بارش باران های تابستانی همچنان بر آخر هفته بریتانیا تاثیر می گذاشت، همیلتون با به کار گیری یک استراتژی مناسب نسبت به مک لارن که نتوانست به خشک شدن پیست و اتمام باران پاسخ مناسبی بدهد، توانست این مسابقه را با پیروزی به اتمام برساند.

این راننده بریتانیایی لاستیک های سافت خود را حفظ کرد تا اطمینان حاصل کند مکس ورستپن که بسیار سریع بود، دور نگه داشته می‌ شود تا به یک پیروزی بعد از ٩۴۵ روز پس از آخرین پیروزی در جایزه بزرگ عربستان در جده ٢٠٢١ دست یابد.

لوییس همیلتون غرق در احساسات پس از پیروزی خود، اعتراف کرد روزهایی را پشت سر گذاشته که فکر می‌ کرد دیگر در فرمول یک برد کسب نمی کند. و از تیم مرسدس که در پایان سال ٢٠٢۴ این تیم را به مقصد فراری ترک می‌ کند، به خاطر حمایتش تشکر کرد.

همیلتون گفت :

این موضوع برای هر کسی خیلی سخت است. اما به نظرم نکته مهم این است که چگونه در این راه حرکت می کنید و باید به تلاش زیاد خود ادامه دهید، حتی زمانی که احساس می کنید در بد ترین حالت خود هستید.

قطعا روز های زیادی بین سال ٢٠٢١ و اکنون بوده است که احساس نمی‌ کردم به اندازه کافی خوب هستم یا قرار است به جایی که امروز هستم برگردم.

اما نکته مهم این است که من افراد بزرگ و خوبی در اطراف خودم دارم که همچنان از من حمایت می کنند. هر بار که به تیم سر می‌ زنم و می‌ بینم که آنها در حال تلاش کردن هستند، واقعا مرا تشویق می کند که رو به جلو حرکت کنم.

وقتی طرفدارانم را در سراسر جهان می بینم، بسیار مرا حمایت می کنند. همچنین یک تشکر بزرگ از همه کسانی که در کارخانه هستند هم می کنم. همه کسانی که آنجا هستند، من شما را دوست دارم، و خدا به شما سلامتی بدهد.

توتو ولف، مدیر تیم پیش از این پیش‌ بینی کرده بود که همیلتون آخرین فصل خود با مرسدس را با پیروزی به پایان می‌ رساند، پیش‌ بینی‌ ای که با پیروزی سیلورستون ثابت شد.

ولف پس از آن در مصاحبه با اسکای اسپرت گفت :

فوق العاده بود. منظورم این است که شما نمی توانستید پس از ١٢ سال، خداحافظی بهتری با جایزه بزرگ بریتانیا داشته باشید. این عالی بود.

بله، در این چند وقت زمان‌ های سختی را پشت سر گذاشتیم و بعد از آن به شرایط خوب خود برگشتیم، رانندگی بدون عیب در شرایط مختلف واقعا خوب بود.

من واقعا از بازگشت به عملکرد خوبمان لذت می برم. جورج و لوییس یک و دو، دور های زیادی در زمان خشک بودن پیست پیشتاز بودند. بنابراین از نظر عملکرد، به نظر می رسد که ما در حال بازگشت هستیم.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *