تیر ۲۲, ۱۴۰۳

جورج راسل:در آغاز مسابقه اسپانیا از حرکت زیرکانه فرناندو آلونسو در فصل 2011 الهام گرفتم.

جورج راسل راننده تیم مرسدس در آغاز مسابقه اسپانیا 2024 یک عملکرد فوق العاده را از خود نشان داد. این راننده بریتانیایی با آغاز مسابقه در رتبه چهارم با حرکتی فوق العاده خود را به رده نخست رساند که حرکت راسل تداعی گر حرکت فوق العاده فرناندو آلونسو در فصل 2011 و در همین پیست بود.

جورج راسل نیز خود اعتراف کرد که از حرکت آلونسو در فصل 2011 الهام گرفته است. در حالی که راسل در کنار هم تیمی خود، لوئیس همیلتون و پشت سر لندو نوریس و مکس ورستپن، و در قسمت کثیف پیست مسابقه را استارت می زد. اما هنگامی که نوریس برای دفاع به سرعت خودروی خود را به سمت مکس ورستپن راند، راسل در یک حرکت زیرکانه و جذاب هر دو راننده مقابل را در پیچ یک پشت سر گذاشت.

شباهت میان این حرکت ها کاملا تصادفی نبودند، راسل اعتراف کرد که در هنگام آغاز مسابقه به حرکت آلونسو در سال 2011 فکر می کرده است و در این حین او به نتیجه رسیده است که با یک استارت خوب می تواند پیشتاز مسابقه شود.

جورج راسل در اسپانیا

راسل در مصاحبه با motorsport.com توضیح داد: “من دیشب در مورد آن خواب می دیدم که فردا نقشه من بعد از استارت و حرکاتم چگونه خواهد بود””پیش‌بینی آب‌وهوا را بررسی کردم و شرایط باد در پیچ به گونه ای بود که می توانستم از بیرون پیچ بسیار دیر ترمز کنم.”

“زمانی که در کارتینگ مسابقه میدادم همیشه به این حرکت آلونسو در فصل 2011 فکر میکردم و برای کسب رتبه نخست از رده چهارم رویا پردازی می کردم.”

راسل اذعان داشت که در شبیه ساز و در دور های تمرینی بسیار در پیچ یک تمرین کرده است تا حد نهایت خودروی مرسدس را در آنجا بشناسد و بتواند با اتکا بر شناخت خود در لحظه آغاز مسابقه رده کسب کند.

او توضیح داد: “من چهار دور طوری تمرین کردم که بسیار دیر ترمز کنم و بنابرین پس از آن قدرت خودرو در پیچ یک را شناختم. همچنین می‌دانستم وزش باد چقدر قوی است و می‌دانستم که با ماشین چکاری می توانم انجام دهم بنابراین ریسک کردن برای انجام این حرکت واقعا ارزش داشت.”

اما راسل نتوانست پیشتازی خود را برای مدت طولانی حفظ کند زیرا مکس ورستپن به زودی از راننده بریتانیایی عبور کرد و در نهایت راسل مجبور شد تا پس از نوریس و همیلتون به رتبه چهارم بسنده کند.

جورج راسل از آلونسو الهام میگیرد

تلاش برای کاور کردن و جلوتر ماندن از فراری چارلز لکلرک باعث شد تا جورج راسل زودتر از آنچه که می‌خواست اقدام به تعویض لاستیک های خود کند، که او را مجبور به استفاده از لاستیک های نه چندان خوب هارد کرد در حالی که هم تیمی او از لاستیک های نرم سافت استفاده حداکثری را برد.

او افزود: “امروز چند چیز کوچک به ضرر ما بود. ما یک پیت استاپ آهسته داشتیم که بعد از آن ما را کند کرد و کمی تحت فشار قرار داد. سپس زمان زیادی را در مبارزه با لندو از دست دادم و سپس قرار گرفتن روی لاستیک سخت هارد بسیار افتضاح بود.”

جورج راسل راننده مرسدس

“ما می‌دانستیم که لاستیک سخت، لاستیک خوبی نخواهد بود، اما می‌خواستم تا این ریسک را من بجای لوییس انجام دهم، زیرا اگر [تعلل می کردیم در معرض خطر خودروی لکلرک قرار می گرفتیم. بدیهی است که از نبودن روی سکو کمی ناامید شدم اما هفته گذشته آنجا بودم. قطعا لوئیس کار فوق العاده ای انجام داد و ما به عنوان یک تیم از دو مسابقه واقعا امیدوارکننده امتیازات مثبتی را دریافت می کنیم. “

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *