تیر ۲۷, ۱۴۰۳

آندره آ استلا؛ ردبول هیچ مزیتی با تایر خود در ملبورن نداشت

به گفته آندره آ استلا، مدیر تیم فرمول یک مک لارن، خوردگی تایر ردبول در جایزه بزرگ استرالیا ۲۰۲۴ باعث شد که این تیم از هیچ مزیتی برخوردار نباشد.

گرم شدن بیش از حد ترمز عقب خودروی مکس ورشتپن، او را دچار مشکل کرد و راننده هلندی را مجبور به کناره گیری زود هنگام در مسابقه کرد.

همچنین کارلوس ساینز، هم تیمی موناکویی خود چارلز لکلرک را در جایگاه اول رهبری می‌کرد. مک لارن نیز استراتژی های رانندگان خود را تقسیم کرد.لندو نوریس کمی سریعتر بود، بنابراین اجازه داده شد که  اسکار پیاستری را با دستورات تیمی در مسابقه خانگی رد کند، در نتیجه رده های سوم و چهارم را به دست آوردند.

استلا معتقد است که حتی بدون مشکلات خودروی مکس، خودروی RB20 از مزیت راحتی تایر در ملبورن برخوردار نبودند چرا که خوردگی تایر ردبول بسیاز شدید بود، او گفت:

در بحرین، ردبول تنها خودرویی بود که به راحتی از لاستیک‌های نرم استفاده می‌کرد.استرالیا یک پیست متفاوت با بحرین است.اما من هم می‌توانم بگویم خیلی واضح است که ما باید چه کار کنیم تا ماشین در بحرین خوب باشد و اینجا هم خوب باشد.اما انجام این ساده نیست.اصلا در غیر این صورت، همه با این روند در نتیجه خوبی قرار خواهند گرفت.واقعا سخته اما من فکر می کنم حتی در تمرین نهایی زمانی که ورشتپن برای یک لانگ ران تلاش کرد، آن یک لانگ ران خوب نبود.ما نگاهی به لاستیک های او در پایان لانگ ران انداختیم، و آنها در ده پانزده دور یا بیشتر به پایان رسیدند.

مکس ورستپن در مسابقه جایزه بزرگ استرالیا

استلا حساب کرد، اگر شرایط فقط اندکی متفاوت بود، احتمال زیادی وجود داشت که رفتار تایرها «به‌طور چشمگیری» تغییر کند.وی افزود:

ظاهراً ردبول از نظر هندلینگ تایرها در پیستی که لاستیک‌هاش بسیار دانه‌ دانه و تکه پاره بودند از هیچ مزیتی برخوردار نبود.ممکن است که ما در یک پیست مشابه بریم و اوضاع در واقع کمی متفاوت باشد.این یکی از مشکلاتی است که شما آن را غیر واضح می نامید.شما کمی شرایط را تغییر می دهید و راه حل به طور چشمگیری تغییر می کند. این چیزی است که معمولاً در مورد لاستیک ها اتفاق می افتد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *